Дорогі друзі, це найважливіший пост для збереження здоров'я. Ідею цього поста я підкреслив, спостерігаючи за людьми, які прожили понад 100 років і зберегли життєву активність до кінця своїх днів. Спілкуючись із ними, читаючи їхні щоденники і спогади, я побачив дуже важливу, об'єднуючу їхню звичку. Це звичка - дотримання режиму дня 🕖.
Хтось із них дотримувався режиму дня завдяки, так би мовити, "хворобам", комусь прищепили цю звичку з дитинства батьків, а у когось у народних традиціях і культурі (особливо в японській і китайській культурі) це є. Та й ми знаємо в іспанців, сієста - відпочинок після обіду.
⚠ Чому це найважливіший компонент здоров'я?
Навіть якщо у вас немає шкідливих звичок, ви стежите за харчуванням, поповнюєте дефіцити мікроелементів і вітамінів, не вживаєте алкоголю, копченостей і солодощів, виключаєте глютен і лактозу, але водночас не дотримуєтесь режиму дня, ви однаково (рано чи пізно) зіткнетеся з проблемами здоров'я.
- Наприклад, якщо ми будемо пізно прокидатися після 09-10:00, а хтось і після 11:00, то в нас не буде регулярного ранкового випорожнення. Через це з'являється схильність до закрепів, це дає постійну інтоксикацію.
- Якщо не буде вчасно приймання їжі, і при цьому 3 рази на день, то буде застій жовчі, а без вироблення жовчі не засвоюватиметься й не розщеплюватиметься їжа, не надходитимуть потрібні амінокислоти, високий ризик розвитку жовчнокам'яної, сечокам'яної хвороби, руйнування суглобів.
- Якщо ми не будемо вчасно лягати спати, то не буде відновлюватися гормональна система і нервова система, і рано чи пізно людині доводиться приймати антидепресанти і препарати гормонотерапії.
Тому прошу, прочитайте цей пост уважно, згідно з ним складіть графік дня і дотримуйтесь його.
Режим дня я опишу згідно з давньою китайською медициною 🌺. У китайській медицині є меридіанна система, і вона має всього 12 меридіанів. По меридіанах тече по черзі енергія.
Називають енергії по-різному. В англійській це energy, в Японії це Ци, і в Китаї теж Ци або Пі. В індіанців це прана, у слов'ян це Жи.
Хочете дізнатися більше про те як повернути і зберегти здоров'я?
Підписуйтесь на мій телеграм-каналде я ділюся знаннями і досвідом 30 річної практики.
12 основних меридіанів:
Кожен меридіан відповідає певному органу. І циркуляція енергії, тобто активність її, йде від органа до органа. І відштовхуючись від цього, ми й складемо свій розпорядок дня.
Наше завдання допомагати працювати органу, в якому в цей час перебуває енергія. Тобто коли він найбільш активний, і йому потрібна підтримка. Якщо його в цей час пригнічувати, заважати йому працювати, то це призводить до захворювання цього органу.
Активність кожного органу триває кожні 2 години.
Як думаєте з активності якого мередіана/органу все починається день? З якого органу починається життя людини? Що має зробити дитина при народженні? Вона має закричати. А щоб дитині закричати - потрібен вдих. Тому все починається з меридіана легень (з 03:00 до 05:00).
Хто встає з 05:00, добре зробити дихальну гімнастику цигун, або за Стрельниковою, Бутейком, або подихати на дихальному апараті Самоздрав (про це ми будемо говорити в окремому пості докладно).
Однак, хто встає пізніше, може й пізніше зробити цю зарядку о 6-7 ранку. Адже наступний меридіан, він парний. Це меридіан товстого кишківника (з 05:00 до 07:00), і теж він дуже добре пов'язаний із меридіаном легень. І як ви здогадуєтеся, у меридіан товстого кишківника, що ми маємо зробити?
Ми маємо спорожнити товстий кишечник, сходити по-великому. Тому ми прокинулися, вмилися, випили 🌿 фіто-чай із жовчогінним ефектом, що активізує соки шлункові. Це такі трави, як безсмертник, лист подорожника, лист кропиви.
Зробили дихальну гімнастику, гімнастику цигун, або подихали на дихальному апараті.
І переходимо до наступного меридіана, це до меридіана шлунка. Меридіан шлунка в нас із 07:00 до 09:00, і ми маємо поснідати 🥙.
Далі енергія з меридіана шлунка в нас переходить у меридіан селезінки та підшлункової залози (з 09:00 до 11:00). Селезінка займається витяганням енергії з їжі й далі її передає серцю (з 11:00 до 13:00), який іде наступний після меридіана селезінки. Тому дуже важливо поснідати вчасно з 07:00 до 09:00, бо далі селезінка витягує енергію з їжі й передає її як естафетну паличку серцю. Той, хто повноцінно не поснідав, відчуватиме до одинадцятої ранку, ніби батарейки розрядилися, занепад сил, слабкість.
🌿 У кого немає апетиту зранку, можете випити вище згадані лікарські рослини, безсмертний, кропива, для активізації шлункового соку і щоб пробудити апетит. Також на сніданок ми закладаємо енергію для серця, корисно вживати пиргу, пилок, а так само курагу, інжир.
Наступний меридіан, після меридіана серця, це меридіан тонкого кишківника (з 13:00 до 15:00), тобто знову процеси травлення. І в цей час, як ви вже здогадуєтеся, ми маємо пообідати 🥙. Їжа розщеплюється в цей час, засвоюється і переходить у меридіан тонкого кишківника.
І переходить меридіан сечового міхура (з 15:00 до 17:00). Цей час в організмі призначений для очищення від продукту метаболізму. Збирається рідина і вводиться з організму. Йде його прибирання. Тому треба зробити невеликий відпочинок, хоча б на 20-30 хвилин. Добре випити 🌿фіточай із трав, які очищають лімфосистему. Такі, як чага та іван-чай.
Чага та іван-чай допоможемо організму очистити лімфосистему. Тому випили чайку, якщо є можливість - відпочили 20-30 хвилин 🛏. Якщо немає можливості, ми на роботі, то хоча б вийшли на вулицю🚶, подихали повітрям, посиділи на лавочці.
Далі енергія із сечового міхура переходить у меридіан нирок (з 17:00 до 19:00).
У цей час у нас закінчується робочий день, і ми повертаємося додому. Оскільки це меридіан нирок, то я рекомендую, прийшовши додому, випити чай для підтримки нирок. 🌿Це лист брусниці, хвощ, спориш. І ми в цей час вечеряємо 🥙. Вечеряємо, спілкуємося.
Наступний меридіан - меридіан перикарда (з 19:00 до 21:00). Знову він теж належить до серця.
Перикард це сумка, в якій знаходиться серце. І в нас у цей час дуже велика з'являється активність. Йде викид адреналіну. І використовуйте цей час для фізичних навантажень, для розумової активності, для творчості. Тут мозок дуже активний, і фізично ми дуже активні.
Далі з меридіаном перикарда енергія переходить у меридіан трьох обігрівачів (з 21:00 до 23:00).
Що таке меридіан трьох обігрівачів? Це ендокринна система. У цей час іде активність вироблення й синтез гормонів, ферментів. Тому час цей дуже добрий для прогулянок на свіжому повітрі, для спілкування, для читання літератури. Тобто активність у нас уже більш пасивна.
Наступний меридіан називається меридіан жовчного міхура (з 23:00 до 01:00).
Жовчний міхур любить тишу, любить спокій, і ми вже маємо відпочивати, готуватися до сну, а краще вже засинати.
Заключний меридіан, це меридіан печінки (з 01:00 до 3.00 ночі).
Печінка виконує 500 функцій. Це лабораторія, починаючи від очищення організму, очищення крові, від визначення куди які амінокислоти. Надскладна лабораторія, до кінця незвідана, і вона потребує спокою. Тому в цей час ми спимо, відпочиваємо, де печінка готується наступного дня нас очистити, наповнити силою та енергією.
Так у меридіані печінки з першої години ночі до третьої години ночі закінчується добовий цикл енергії по меридіанних системах органів.
Список мередіанів:
03:00 - 05:00 - меридіан легенів
05:00 - 07:00 - меридіан кишечника
07:00 - 09:00 - меридіан шлунка
09:00 - 11:00 - меридіан селезінки та підшлункової залози
11:00 - 13:00 - меридіан серця
13:00 - 15:00 - меридіан тонкого кишечника
15:00 - 17:00 - меридіан сечового міхура
17:00 - 19:00 - меридіан нирок
19:00 - 21:00 - меридіан перикарда
21:00 - 23:00 - меридіан трьох обігрівачів
23:00 - 01:00 - меридіан жовчного міхура
01:00 - 03:00 - меридіан печінки
Тепер ми складемо короткий опорний план для нашого режиму дня:
- 06:00 - підйом
- 06:30 — 07:00
- 🌿 Фіточай із жовчогінними травами, травами, що активізують шлункові соки, такі як безсмертник, подорожник, кропива.
- 🧘🏻 Робимо дихальну гімнастику, цигун, за Стрельниковою, Бутейко, або дихаємо на апараті Самоздрав.
- 🚾 Похід у туалет.
- 07:00 - 09:00 - 🥙 Снідаємо, з доповненням до раціону перги, пальці, продуктів бджільництва, а також кураги, інжиру. Це для підживлення серця.
- 13:00 - 14:00 - 🥙 Обід.
- 15:00 - Прийом 🌿 фіточаю для очищення лімфосистеми:
- чага,
- реп'яшок,
- лист берези.
- 15:00 - 16:00 - Відпочинок, 🚶 прогулянка на свіжому повітрі, обідній сон 🥱.
- 18.00 - Прийом 🌿 фіточаю для підтримки нирок:
- лист брусниці,
- хвощ,
- спориш
- 18.30 - Вечеря (легкий прийом їжі)
- 19:00 - 21:00 - фізична та розумова активність. Це спортзал і заняття розумовими навантаженнями.
- 19.00-21.00 - 🏋🏻 Спортзал, пробіжка, розумова робота інтенсивність
- 21.00 - 22.00 - 🚶 Прогулянка на свіжому повітрі, читання літератури 📚, спілкування, гра в шахи ♟.
- 23:30 - 06:00 - сон.
Ось такий у нас вийшов режим дня, який дасть нам можливість жити 100 років активним плідним життям.
У наступних постах я почну по порядку розбирати всі меридіани.
Почнемо з меридіана легень, і я вам розповім усе про бронхолегеневу систему, про те, як функціонує легенева система, і як ми себе можемо підтримати. Покажу вам комплекс вправ із дихальної гімнастики за цигун, дихальної гімнастики за стрельниковою. Розповім про дихальні апарати, такий як апарат Самоздрав.
Буду радий зворотному зв'язку, пишіть свої запитання.
Хочете дізнатися більше про те як повернути і зберегти здоров'я?
Підписуйтесь на мій телеграм-каналде я ділюся знаннями і досвідом 30 річної практики.